Vítězná vlna olomouckých vysokoškolaček neskončila ani na palubovce Šelem

04.12.2022

Po týdnu se opět představily brněnské Šelmy na domácí palubovce, i tentokrát navazoval jejich zápas na přechozí duel mužů. Do Brna přijela Olomouc, která na úvod extraligy vyhrála nad Šelmami doma 3:1 na sety, nyní má navíc sérii osmi vyhraných zápasů v řadě. To Šelmy naposledy prohrály nečekaně doma s Ostravou.

VK Šelmy Brno – VK UP Olomouc 1:3 (25:20, 19:25, 22:25, 22:25)

Rozhodčí: Koutník P., Horký P.

Počet diváků: 104

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dubianska, Kyrychenko, Marková, Šotkovská, Pluhařová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Mokrá, Kozubíková

Hosté: Galvao, Šepeľová, Kneiflová, Rajlić, Herdová, Körmendyová, libero Kulová. Střídaly: Tinklová, Mostsitska, Borovcová

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Asi jsme si to dnes nejvíce prohrály samy na obraně na síti, kdy jsme nebyly schopny zablokovat hlavní olomoucké útočnice. Oproti ostatním zápasům jsme se sice zlepšily na podání, i tak nás ale soupeř odpřihrával. Srážela nás také řada nedorozumění v poli.“

Markéta Chlumská (asistentka trenéra VK Šelmy Brno): Dnes to bylo nahoru dolu, prohrály jsme si to na nevynucených chybách a v mezihře. Soupeř byl odvážnější v útoku i na podání.“

Veronika Tinklová (kapitánka VK UP Olomouc): „Težké utkání jsme zvládly. Čekaly jsme, že to nebude jednoduché. V Olomouci to bylo tenkrát celkem jednoznačné, Šelmy ještě nebyly sehrané a bez nové posily. Dnes jsme to ubojovaly, jsme rády za tři body.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): Očekávali jsme náročné utkání, jelikož Šelmy měly za sebou dvě výhry proti Liberci, což byl pro nás vykřičník. Šelmy začaly lépe, od druhého setu jsme ale zlepšili servis, čímž jsme dostali domácí pod tlak. Rovněž nám vyšlo dvojstřídání. Myslím, že pro fanoušky to byl dobrý zápas, domácí si možná i zasloužili bod. Jsem ale rád za výhru.“

Popis utkání:

Po pětisetové bitvě mezi domácími volejbalisty a Zlínem se fanoušci těšili na další utkání, tentokrát brněnských žen. Vyrovnaný úvod a boj o každý míč vystřídala brněnská dominance, kdy po sérii Dubianske na podání Šelmy vedly 14:11. Dařilo se jim na útoku a šly si pro první sadu – 18:12. Následné chyby domácích ale daly ještě Olomouci nadechnout (20:18), po útoku domácí blokařky Širůčkové už ale Brno vedlo 1:0 na sety.

Druhé dějství se obdobně jako v přechozích zápasech domácím nevydařilo. Olomouc suverénně vedla (5:15), když ale domácí nakoply dva bodové bloky v řadě a dokázaly svěřenkyně Ondřeje Bouly snížit na 9:15. Oba týmy pak poctivě ztrátovaly, Brnu nepomohla ani další, tentokrát tříbodová série a prohrálo set 19:25.

Třetí set začaly Šelmy skvěle - 7:2. Svými útoky dokázalo ale slovenské duo ve službách Olomouce skóre vyrovnat. Následovaly bodové série na obou stranách, po bloku Anny Širůčkové byl stav 20:21. Hostujícímu týmu pomohly střídající hráčky a set vyhrály - 22:25.

Domácí volejbalistky se nevzdávaly a i ve čtvrté sadě bojovaly. Olomouc na tom ale byla lépe útočně, také na podání zaznamenala celkem pět es, z toho čtyři jen Zuzana Šepeľová. Až do stavu 22:22 domácí Šelmy stále mohly věřit v tiebreak, následovaly ale chyby a tak Olomouc i tentokrát vyhrála 3:1 na sety.

Autoři: Markéta Chlumská, Matouš Müller