Volejbal Brno čeká bitva o postup ve Vyzývacím poháru

29.11.2017

Pouhé dva vyhrané sety dělí brněnské volejbalisty od postupu do základní fáze prestižního Challenge Cupu. O tom, jestli se do dalšího kola dostanou, se rozhodne ve čtvrtek 30. listopadu v hale na Vodově. V 18:00 tam odstartuje utkání, ve kterém se Volejbal Brno popere o setrvání v pohárové Evropě s několikanásobným mistrem chorvatské extraligy Mladost Kaštelou.

Volejbal Brno čeká bitva o postup ve Vyzývacím poháru

„Evropské poháry jsou pro nás, a hlavně pro mladší kluky, o sbírání cenných zkušeností. Velmi důležitá je i prezentace našeho klubu na evropské scéně,“ zdůraznil brněnský trenér Ondřej Marek. I z těchto důvodů je cíl jeho týmu jasný: postoupit ve Vyzývacím poháru dál.

Jeho svěřenci udělali významný krok k postupu už minulý týden, když úvodní utkání na půdě chorvatského družstva vyhráli jednoznačně 3:0 na sety. „V Chorvatsku jsme v improvizované sestavě podali velmi zodpovědný výkon, za což jsem moc rád," připomněl Marek. „Zvítězili jsme tam hlavně díky dobrému servisu a kvalitní obraně," dodal. Jeho tým před utkáním s chorvatskými mistry momentálně piluje herní prvky, které ho nejvíc trápí. „Na Kaštelu se zaměříme hlavně ve středu, kdy máme krátkou videoporadu a trénink,“ přiblížil Marek.

V případě postupu se brněnský celek v dalším kole Challenge Cupu utká s ukrajinským Charkovem a zápas na sebe dlouho čekat nenechá. Úvodní utkání se totiž bude hrát doma už příští týden, ve středu 6. prosince. Pravděpodobný datum odvety na palubovce ukrajinského soupeře je 20. prosince. „Video Charkova zatím nemám, ale vím, že tam hrají pouze Ukrajinci. Stejně jako Kaštela i oni v minulé sezóně vyhráli ligu, takže to bude bezesporu kvalitní soupeř,“ poznamenal na adresu Charkova Ondřej Marek.

Barbora Mertová

Foto: Viktor Šulc