Volejbal Brno má nakročeno do osmifinále Vyzývacího poháru

18.12.2017

Brněnští volejbalisté zítra odlétají na Ukrajinu, kde je ve středu čeká odvetné utkání s Charkovem ve Vyzývacím poháru. Úvodní duel Challenge Cupu přitom zvládl Volejbal Brno na výbornou – doma porazil Charkov 3:0 na sety a udělal tím podstatný krok k postupu do osmifinále tohoto evropského poháru.

Volejbal Brno má nakročeno do osmifinále Vyzývacího poháru


„Na Charkov se snažíme připravit co nejlépe, abychom zvládli postoupit. Asi víme, co od soupeře můžeme očekávat, ale samozřejmě uvidíme, jak kvalitní bude v domácím prostředí,“ uvedl brněnský kouč Ondřej Marek. „Doma nás myslím ničím nepřekvapil, takže naše taktika zůstane nejspíš stejná. Jenom promyslíme, jak vstoupíme do zápasu, už máme v hlavě, jak budeme distribuovat nahrávky a tím budeme chtít Charkov překvapit, aby to neměl tak jednoduché,“ dodal.

Brno se v úvodním duelu na domácí palubovce opřelo o kvalitní podání, které mu k výhře 3:0 hodně pomohlo. „Na servisu bude záležet i teď, na Ukrajině budeme chtít podávat stejně jako proti Charkovu doma, protože jsme viděli, že oni pak mají trochu problémy s přihrávkou. Doufám, že touto činností začneme a od toho se to bude dobře odvíjet i dál,“ dodal brněnský trenér.
 
Jeho svěřenci si uvědomují kvalitu soupeře, a i když ví, že od postupu je dělí dva vyhrané sety, na Ukrajinu letí s respektem. „Do odvety půjdeme s pokorou, protože jsme si v minulém kole ověřili doma s Kaštelou, že je potřeba jít do každého tohoto utkání s maximální koncentrací –  hrajeme přece jenom proti mistrovským týmům, kteří vyhrávat umí. Pokud bychom na Ukrajinu jeli s tím, že máme výhru v kapse, tak asi tvrdě narazíme," uvědomuje si před odletem kapitán Michal Hrazdira. „Když se nám podaří vyhrát dva sety, můžeme se bavit o tom, co bude dál, ale na to teď nemyslíme, plně se soustředíme jenom na středeční zápas,“ dodal.

Program Volejbalu Brno v Challenge Cupu:
6.12.2017     Volejbal Brno-Lokomotiv Charkov (hala Vodova) 3:0
20.12.2017   Lokomotiv Charkov-Volejbal Brno (Ukrajina)    


Barbora Mertová, foto: Viktor Šulc