Volejbal Brno odstartoval letošní evropskou pouť na jedničku!

21.11.2017

Lepší vstup do Challenge Cupu si brněnští volejbalisté nemohli přát. V Chorvatsku porazili tým Mladost Ribola Kaštela 3:0 na sety, a výrazně se tak přiblížili k postupu do dalšího kola tohoto evropského poháru. Na domácí palubovce jim totiž v odvetě stačí příští čtvrtek uhrát proti několikanásobnému mistru chorvatské extraligy dva sety.

Volejbal Brno odstartoval letošní evropskou pouť na jedničku!

„Dnes jsme v improvizované sestavě podali velmi zodpovědný výkon, za což jsem moc rád," usmíval se po utkání brněnský trenér Ondřej Marek. „Zvítězili jsme hlavně díky dobrému servisu a kvalitní obraně," dodal.

Brněnští hráči domácím jasně ukázali už v prvním setu, že jsou při herní chuti, a že přijeli do Chorvatska s jediným cílem: postoupit v Challenge Cupu dál. Svému soupeři tak čeští hráči nedali v úvodním dějství žádnou šanci a smetli je zejména díky skvělému servisu vysoko 25:9 (z pohledu Brna).

V druhém setu to byl naopak tým Mladost Ribola Kaštela, kdo si lépe pohlídal začátek (0:5) a následně vytvořil vedení až o sedm bodů (9:16). Brno ale dokázalo včas na nepříznivý vývoj sady zareagovat - skóre Jihomoravané postupně srovnali (18:18) a vzápětí i otočili ve svůj prospěch. V koncovce Brno znovu podržel dobrý servis, a sada tak vyzněla pro něj i tentokrát (25:21).

Ve třetím setu si brněnští hráči drželi před soupeři několikabodový náskok hned od úvodu (16:13). V závěru sady vedení ještě navýšili, když domácí tým opět přitlačili podáním. Výhrou 25:18 si tak Volejbal Brno dokráčel v Chorvatsku k vítězství bez ztráty jediného setu.

„Na domácí tým jsme dnes vytvářeli tlak zejména naším výborným servisem, kterému soupeř nedokázal čelit. To v utkání rozhodlo," popsal brněnský kapitán Michal Hrazdira. Se svými spoluhráči naskočí k odvetě příští čtvrtek 30. listopadu, kdy se od 18:00 hodin v brněnské hale na Vodově definitivně rozhodne o tom, kdo postoupí v Challenge Cupu do dalšího kola.

Volejbal Brno – Mladost Ribola Kaštela 3:0 (25:9, 25:21, 25:18)

Barbora Mertová