Volejbal Brno se dočkal prvního vítězství, na domácí palubovce zdolal Ostravu

05.11.2016
Po třech prohrách se vicemistr volejbalové extraligy dočkal v nové sezoně vítězství. Brňané na domácí palubovce ve čtvrtém kole zdolali Ostravu 3:0.

Patří jim nyní deváté místo ve dvanáctičlenné tabulce. „Jsem rád za vítězství za tři body. Naše hra má ale pořád velké rezervy, na kterých musíme tvrdě pracovat," brzdil nadšení brněnský kouč Ondřej Marek.

Úvodní dvě sady přinesly napínavou přetahovanou, kterou rozhodla až dramatická koncovka. V prvním setu si domácí vypracovali vedení, ale nechali soupeře dotáhnout na 17:17. Ve druhé sadě naopak od začátku ztráceli, doháněli až čtyřbodový rozdíl, což se jim povedlo za stavu 22:22 především díky Janu Pražákovi na postu univerzála.

Třetí set Volejbal vyhrál s přehledem o deset bodů. „Začali jsme agresivně a celý zápas jsme Ostravu drželi pod tlakem na servisu," zmínil klíč k vítězství brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Autor: Jaroslav Kára