Volejbalisté Brna v televizním utkání porazili pražské Lvy

19.12.2018

Předehrávku 13. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 odehrálo domácí Brno proti hostující Praze v úterý 18. 12. 2018 přímo před kamerami České televize. Ani jednomu z týmů se vstup do druhé půlky základní části nevydařil, a tak se na Kouničce schylovalo k velké bitvě o cenné body do tabulky.

Volejbal Brno – VK Lvi Praha 3:0 (25:21, 25:21, 25:11)

Rozhodčí: Grabovský Z., Kovář V.

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Handlíř, Hukel, Boula, Hrazdira, Pospíchal, Okošanovič, libero Weber. Střídal: Římal

Hosté: Démar, Kuboš, Werkhoven, Krajčovič, Šulc, Špulák,libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Kozák, Fortuník, Drozen, Horák

Vyjádření:

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Po nepovedeném utkání v Ostravě jsme dnes chtěli hrát úplně jinak, což se povedlo. Díky týmovému výkonu jsme zaslouženě vyhráli.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Oproti Ostravě jsme podali kolektivní výkon. Do zápasu jsme dali emoce a to si myslím, že rozhodlo.“

Hosté:

Matyáš Démar (kapitán Lvi Praha): „Nezatlačili jsme Brno servisem tak, jak jsme chtěli a proto prohráváme 3:0. Brno dnes zaslouženě vyhrálo.“

Tomáš Pomr (kapitán Lvi Praha): „Jsme zklamaní. Přijeli jsme sem s tím, že máme šanci nějaké body získat. Musím dneska pogratulovat soupeři k výborné hře. My jsme měli velký problém je dostat do nějaké složitější situace a pak bylo těžké je bránit.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupili lépe hráči Brna. Přesnými útoky trápili obranu hostů (7:3). S pomocí tvrdého servisu si domácí stále drželi náskok, ale následnými chybami nechali hostující celek dotáhnout na rozdíl dvou bodů (20:18). Jihomoravané si však dobře rozehraný set nenechali vzít a zvítězili v poměru 25:21.

Druhá sada byla z počátku vyrovnaná. Diváci mohli vidět hned několik bodových bloků a touhu po získání bodů na obou stranách (5:5). Domácím se sice podařilo Praze o 2-3 body utéct, ovšem Lvi se svými tvrdými útoky na Brno znovu dotáhli (20:20). Koncovka však patřila znovu Brnu, které zvítězilo stejně jako v prvním setu 25:21.

Dvě vyhrané koncovky Brnu dodaly sebevědomí a ve třetím setu dominovalo. Dařilo se mu na servisu a přes pevné bloky nemohli hostující hráči projít (9:2). Ani bojovnost či střídání a dravost Lvům nepomohla ke zvrácení vývoje v setu a z výhry 3:0 se tak mohli radovat domácí.

Autor: Klára Kuníková, foto Matouš Müller