Volejbalové Šelmy mají nového trenéra

29.05.2019

Nový projekt brněnských Šelem má za sebou svou první sezónu. Výsledkem bylo nakonec 5. místo, a to jak v Českém poháru, tak v extralize žen, kde navíc k postupu do semifinále nechybělo mnoho - o postupujícím rozhodl až tiebreak pátého utkání. Do druhé sezóny vstoupí Šelmy s lehce obměněným kádrem - změny vám budeme postupně představovat v následujících dnech. Tou největší je však angažování nového trenéra - Šelmy povede Ondřej Boula.

Volejbalové Šelmy mají nového trenéra

Dvaačtyřicetiletý matador českého volejbalu, který má za sebou kariéru nejen v Česku, ale také ve Francii, Polsku, Turecku či Švýcarsku. Právě v zemi helvétského kříže začal se svou trenérskou rolí. V tamní druhé nejvyšší soutěži působil jako hrající trenér, k tomu navíc vedl juniory a kadety. Těch se ujal i v uplynulé sezóně právě zde v Brně - s týmem obsadil čtvrté místo v kadetské extralize. K tomu od nového ročníku navíc povede také brněnské Šelmy.

Pomyslné kormidlo přebírá od prezidenta klubu Martina Gerži. „Před sezónou se nám nepodařilo získat trenéra, který by zapadal do tohoto modelu. Já jsem člověk, který má rád výzvy, a proto jsem se do toho pustil sám. Musím říct, že to pro mě byla obrovská životní zkušenost, něco úplně nového.“ popisuje Gerža, který sice v minulosti trénoval mládež či extraligové družsto, vždy se ale jednalo o muže.

„Sotva jsem začal trénovat ženy a měli jsme za sebou první tréninky a zápasy, tak jsem se v duchu začal všem trenérům žen omlouvat,“ dodává teď už bývalý kouč Šelem, „ta práce je diametrálně odlišná od trénování mužů, především po té mentální stránce. Žneský kolektiv je něco úplně jiného než ten mužský. Naštěstí jsem měl na pomoc tým dobrých lidí, na které jsem se mohl spolehnout a kteří mi tu práci usnadňovali.“

Jak se Ondřej Boula těší na tuto výzvu a jak to vypadá se skládáním kádru na novou sezónu? Podívejte se na video.