Vyrovnaný duel a bojovný výkon Brna. Na výhru v úvodním duelu Českého poháru to ale nestačilo

12.01.2018

K úvodnímu duelu čtvrtého kola Českého poháru zamířili brněnští volejbalisté na palubovku Českých Budějovic. Se svým soupeřem sice Brno odehrálo vyrovnanou partii, výsledek ale nakonec vyzněl pro jihočeské hráče 1:3 (-22,-23,18,-22). „Utkání bylo po všech stránkách vyrovnané, je vidět výsledek naší práce na bloku. Bohužel jsme v klíčových momentech udělali přliš mnoho zbytečných chyb," litoval výsledku Ondřej Marek. Šanci na reparát bude mít jeho tým 25. ledna doma.


Vyrovnaný duel a bojovný výkon Brna. Na výhru v úvodním duelu Českého poháru to ale nestačilo

Prohra mrzela i brněnského kapitána Michala Hrazdiru: „S Budějovicemi se vyhrát dalo, a i když jsme u nich předvedli bojovný výkon, na jejich poražení to bohužel nestačilo," litoval. Je ale vidět, že naše výkonnost stoupá," dodal Hrazdira.

Pohárové utkání bylo vyrovnáné od prvního míče. První sada sice výsledkem vyzněla pro České Budějovice, ale kromě přihrávky bylo Brno lepší ve všech důležitých ukazatelích. V koncovce bohužel brněnští volejbalisté udělali více chyb a set prohráli poměrem 22:25 (z pohledu Brna). Ve druhém dějství se Brno drželo po celou dobu Budějovicím na dosah, na výhru to ale opět těsně nestačilo (23:25).

V následující sadě soupeř polevil a Brno eliminovalo počet svých chyb - odměnou jim bylo vítězství 25:18. Napínavá podívaná pokračovala i dál, Budějovice se ve čtrvtém setu ujaly vedení 0:3, Brno ale otočilo (7:4). Domácí však vzápětí srovnali krok a ve střední části setu odskočili až na 10:16. V závěru ještě brněnští volejbalisté skóre dotahovali, Budějovičtí už ale svůj náskok ubránili a vyhráli 22:25.

Volejbal Brno-Jihostroj České Budějovice 1:3 (22:25, 23:25, 25:18, 22:25)


Barbora Mertová

Foto: Viktor Šulc