Pomáháme pomáhat: výtěžek z brněnského derby půjde na podporu Klokánku

12.02.2019

V sobotu se bude konat letos již třetí brněnské derby mezi volejbalistkami Šelem a Králova Pole. Zápas druhého kola nadstavbové části extraligy žen se ponese v charitativním duchu - výtěžek ze vstupného půjde na podporu dětí z brněnského Klokánku, se kterým tým sídlící v Kounicově ulici dlouhodobě spolupracuje.

 

Pomáháme pomáhat: výtěžek z brněnského derby půjde na podporu Klokánku

Brno - Již loni s heslem „Pomáháme pomáhat” zahájily brněnské šelmy spolupráci s brněnským Klokánkem, který poskytuje péči ohroženým dětem. „Některé z nás jsou už maminky a proto nám přišlo přirozené, že  přispějeme na pomoc právě dětem. Koncem roku jsme tak nafotily charitativní kalendář, který spolupráci odstartoval,“ říká Kristýna Boulová, která s touto myšlenkou přišla.

Nově vzniklý extraligový celek VK Brno ale nezůstává jen u kalendáře - brněnský Klokánek chce podporovat i nadále. Před Vánoci se šestice volejbalistek vydala navštívit přímo samotné děti, které obdarovaly koberci na hraní. „Dozvěděla jsem se, že by byl zájem přímo samotných volejbalistek navštívit naše děti a darovat jim něco k Vánocům. Naše děti nejvíce potřebovaly koberce na hraní - hráčky se tak samy složily a zakoupily trojici takových. Děti měly velkou radost,” říká ředitelka brněnského Klokánku Marcela Bublová.

„Děti samy projevily zájem podívat se na extraligové utkání a tak vznikla možnost další spolupráce,” vysvětluje prezident klubu Martin Gerža: “proto jsme se rozhodli výtěžek ze vstupného na derby darovat Klokánku.”

Během zápasu bude také možnost zakoupení si výkresů od samotných dětí, minimální cena bude 50 korun. Nebude chybět ani prodej charitativních kalendářů - jejich cena začíná na 300,- Kč (v případě černobílé verze), resp. 390,- Kč (barevná verze).

Kromě toho bude připravena pro fanoušky soutěž o podepsaný dres či tréninkové tričko - více informací bude k dispozici na klubovém facebooku VK Šelmy Brno.