Z blokaře univerzál. Pražák výzvu zvládl a přispěl k vítězství sedmnácti body

05.11.2016
Na netradičním postu nastoupil blokař Jan Pražák z Volejbalu Brno. Jako univerzál přispěl sedmnácti body k první extraligové výhře svého týmu v letošní sezoně nad druhou Ostravou.
Z blokaře univerzál. Pražák výzvu zvládl a přispěl k vítězství sedmnácti body

Spolu s kapitánem Michalem Hrazdirou režírovali vítězství 3:0 pro Brňany. „Trochu jsme pozměnili sestavu a Ostravě se nedařilo tak jako v předchozích duelech," komentuje Pražák premiérovou výhru.

Doufá, že se jeho tým vítězstvím odrazí k lepším výkonům. „Momentálně si ceníme každé výhry, protože další prohrané utkání by nám na psychice nepřidalo. Určitě se můžeme od dobře zvládnutého zápasu odpíchnout," vyhlíží brněnský volejbalista.

Jinde než obvykle

Místo tradičního postu blokaře nastoupil jako univerzál. „Ondra(trenér Ondřej Marek – pozn. red.) za mnou přišel, že by to chtěl zkusit. Řekl mi, ať do toho jdu naplno a když se nebude dařit, tak se vrátím na svůj post," objasňuje jedenadvacetiletý blokař.

Tah brněnskému stratégovi vyšel a Pražák na univerzálovi vybojoval sedmnáct bodů. „Šel jsem do zápasu hlava nehlava. Řekl jsem si, že buď mi zápas vyjde nebo ne. A vyšel," libuje si.

Pro vytáhlého volejbalistu nebylo jednoduché se přizpůsobit nové roli. Musel si především zvyknout na odlišné pokyny, než na které je jako blokař zvyklý. „Univerzál dostává mnohem víc přihrávek a tráví víc času na hřišti. V mezihře se častěji vyskytuje v poli. Blokař půlku setu sedí na lavičce a odpočívá," přemítá Pražák.

I přes bodově úspěšné utkání preferuje svůj klasický post. „Raději zůstanu jako blokař, protože jej hraji už od dob, kdy jsem s volejbalem začínal. Pokud se bude dařit, tak klidně nastoupím znovu na účku, problém s tím nemám. S trenérem jsme se zatím nebavili, kde si zahraji příště," uvádí.

 

Autoři: Redakce

Zdroj: www.brnensky.denik.cz