Z mistrovského titulu se poprvé v historii radují brněnské Šelmy

22.04.2024

Extraliga žen měla na programu třetí zápas finálové série mezi brněnskými Šelmami a Duklou Liberec. Šelmy již dvakrát Liberec porazily, i když pod Ještědem až po velmi napínavé koncovce pátého setu, a chyběl jim udělat poslední krok k zisku prvního mistrovského titulu v historii klubu. Brněnské Šelmy neponechaly nic náhodě a po třetí výhře nad Libercem mohly začít slavit zisk zlatých medailí.

Z mistrovského titulu se poprvé v historii radují brněnské Šelmy

VK Šelmy Brno – VK Dukla Liberec 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:19)

Sestřih:

stav série 3:0

Rozhodčí: Rychlík D., Krtička J.

Počet diváků: 1000 – vyprodáno

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Janečková, Marková, Madsen, Silva, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Kelnárová, Benediktová

Hosté: Robins-Hardy, Herdová, K. Kvapilová, N. Kvapilová, Frankevych, Vyklická,libero Kolářová. Střídaly: Šulcová,Pragerová, Fixová, Dvořáková, de Mello, Formánková

Ohlasy po utkání:

Pavla Šmídová (nahrávačka VK Šelmy Brno): „Neskutečný pocit, je to můj třetí titul, ale určitě ten nejcennější. Určitě byla znát nervozita, první set byl sice vyhraný, ale vydřený. Hrály jsme týmově, je to výhra všech, není to o jednotlivcích. Fantastická atmosféra, tenhle zážitek budeme vstřebávat ještě hodně dlouho.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Nebylo to nic lehkého, ale jsme rádi, že jsme to zvládli ve třech zápasech. Dneska tu byla asi trošku nervozita před plným, výborným publikem. Liberec nám to dneska nedal zadarmo. Byla tu fantastická atmosféra, zatím to vítězství nedokážu vstřebat.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Gratulace Šelmám, náš tým do toho dal všechno, ale Šelmy byl lepší a zasloužily si to. Musím ale pogratulovat i našemu týmu, protože tohle vypjaté poslední utkání odehrál výborně a nevzdal to poslední chvíle.“

Popis utkání:

Utkání začalo třemi body Liberce a i nadále si Dukla udržovala ve vedení (3:7). Při podání domácí univerzálky Madsen se ale díky třem skvělým bodovým blokům dostaly Šelmy do vedení 10:7. Za stavu 14:10 si trenér hostující trenér Gálík vybírá svůj druhý oddechový čas. Při podání liberecké nahrávačky Robins-Hardy Dukla čtyřbodový náskok stahuje a time-out si tentokrát vyžádala domácí lavička. Do koncovky vstupovaly Šelmy s tříbodovým rozdílem (21:18) a set pak dotáhly do vítězného konce – 25:21.

Druhý set byl až do stavu 8:8 vyrovnaný. Poté se do vedení dostala Dukla a domácí trenér byl nucen k oddechovému času. Po něm se sice Šelmy díky úspěšným blokům zvedly (16:16), ale Liberec opět zatlačil a set nakonec vyhrál 25:23.

Třetí set začal tříbodovým vedením domácích Šelem. Dominantní výkon Šelem pokračoval i v dalším části v setu (8:3, 12:6, 16:8) a Brňanky ho vyhrály velkým rozdílem 25:16.

I na začátku čtvrtého setu se Brno dostalo do několikabodového vedení (7:1), které si i nadále udržovalo. Liberec se však nevzdával a téměř srovnal se soupeřem krok, 17:16. Šelmy se ale zase zvedly a set vyhrály 25:19.

Chance hráčkou utkání se stala liberecká univerzálka Nikola Kvapilová a hráčkou celé finálové série dirigentka brněnských mistryň Pavla Šmídová.

Autor: Richard Bednář, foto Pavel Netolička