Zápas o pátou příčku tabulky pro sebe s přehledem získala Ostrava

16.12.2018

Ostrava zůstává na vítězné vlně, nezastavilo ji ani dobře hrající Brno a přepustilo ji pátou příčku extraligové tabulky. O zápase rozhodla koncovka prvního setu, kdy Brno vedlo 24:22, ale z vítězství se radovali domácí. Ostrava v dalších setech už nezaváhala a utkání dovedla k tříbodovému vítězství.

Zápas o pátou příčku tabulky pro sebe s přehledem získala Ostrava

VK Ostrava – Volejbal Brno 3:0 (27:25, 25:20, 25:18)

Video:

Rozhodčí: René Činátl , Dušan Rychlík

Počet diváků: 400

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Podlesny, Janků, Kotas, Dvořák, Menner, Sedláček, libero Sobczak. Střídal: David

Hosté: Hukel, Okosanovič, Handlíř, Pospíchal, Boula, Hrazdíra, libero Weber. Střídali: Římal, Licek, Fitz

Vyjádření:

Domácí:

Jan David (kapitán VK Ostrava): Byl to parádní zápas. Moc gratuluji klukům za výborný výkon. Soupeř nás ze začátku hodně tlačil servisem, my jsme ho v tomto setu podáním nepotrápili. Ale od druhého setu hosté polevili ve všech činnostech, my jsme toho využili a dotáhli zápas do vítězného konce.

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): V zápase byla velmi důležitá koncovka prvního setu. Nechci říct, že rozhodla celé utkání, ale hodně nám pomohla. Dohráli jsme ji odvážněji i chytřeji a po zbytek zápasu nás zdobilo dobré podání a dobrá obrana. Z vítězství máme velkou radost.

Hosté:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Klasicky byla Ostrava lepší na servisu. My jsme měli vyhrát první set. V dalším průběhu Ostrava získala sebevědomí a lépe bránila.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): O výsledku zápasu rozhodl první set. Vedli jsme 24:22, Ostravě se podařilo set otočit a pak už byla lepším týmem. Výrazně víc chtěli vyhrát než my.

Popis utkání:

Úvod utkání je vzácně vyrovnaný. Až za stavu 7:7 dvakrát boduje hostující univerzál Okosanovič (7:9). Po útoku Pospíchala středem vede Brno 8:11. Po nevynucené chybě domácího smečaře Mennera je hostující náskok již čtyřbodový (10:14). Po úspěšném bloku Sedláčka snižuje Ostrava na 12:14. Brno je ale více v zápase než domácí celek a za stavu 12:17 si bere trenér Ostravy Jan Václavík již druhý oddechový čas. Ten Ostravě pomůže, boduje kapitán David a přímo z podání také Sedláček (16:17). Brnu vrací náskok před koncovkou výborným podáním Okosanovič (17:20). Za stavu 22:24 odvrátí Ostrava setbol díky technické chybě svého soupeře. Druhý setbol smaže domácí tým díky bloku Janků (24:24). Vzápětí Janků těží ze špatného příjmu Brna a Ostrava má první setbol (25:24). Dokonalý obrat v koncovce dokonávají domácí čistým esem Podlesneho a vyhrávají první sadu 27:25. 

V úvodu druhého setu tlačí Brno na svého soupeře, ale ten se drží díky výborné obraně na síti. K tomu přidá výborné podání blokař Kotas a Ostrava jde do vedení 6:4. Brno si pomůže stejnou zbraní (7:7). Ostrava je bodově vepředu, ale když Okosanovič vytlouká domácí bloky, začíná se za stavu 10:10 od začátku. Následně si slovo bere domácí univerzál Dvořák a jeho tým rázem odskakuje do vedení 15:10. Vše podpoří vynikajícím podáním nahrávač Podlesny. Ostrava je jasně lepším celkem a po bodovém bloku Mennera vede 18:12. Brno nic nevzdává a při podání Handlíře snižuje na 18:15. Domácí si ale náskok pohlídají a do koncovky jdou opět s pětibodovým náskokem (20:15). Ostrava má veškeré dohrávané míče a druhý set spěje k rychlému konci (23:17). Domácí vítězí ve druhém setu zaslouženě 25:20.

V úvodu třetí sady se prezentuje vynikajícím podáním univerzál Dvořák a bodovými bloky nahrávač Podlesny (7:4). Po nevynucené chybě Dvořáka srovnává Brno na 10:10. Domácí si berou zpět náskok při podání Kotase (14:12). Po přímých bodech z podání Dvořáka odskakuje Ostrava do náskoku pěti bodů (18:13). Před koncovkou třetí sady vede Ostrava po bloku Janků 21:15. Po zkaženém podání Okosanoviče mají domácí šest mečbolů (24:16). Hostující univerzál nevynucenou chybou spustí ostravskou oslavu zasloužených tří bodů (25:18).

Autor: Martin Němec; foto a video: Matouš Müller