Ženy proti Frýdku potvrdily roli favoritek

29.11.2021

V 15. kole UNIQA extraligy zavítal do Brna Frýdek-Místek. Pro domácí Šelmy papírově ideální soupeř – v historii Šelem hráčky Sokola v Brně ještě nevyhrály, jediný vítězný zápas zaznamenaly před třemi lety na své palubovce. V extralize navíc prohrál Frýdek-Místek posledních pět utkání, Šelmy se naopak vítězně naladily ve čtvrtek v evropském Challenge Cupu.

VK Šelmy Brno – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)

Sestřih:

Rozhodčí: Alexandr Nedbálek, Jan Slezák

Počet diváků: 117

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nováková, Pluhařová, Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, libero Chevalierová, později Pluhařová. Střídaly: Mokrá, Faltínová

Hosté: Radulovic, Mitrega-Mamica, Navrátilová, Petrová, Hadáčková, Diatková, libero Teperová. Střídaly: Šnellyová, Tkáčová, Ulumbelashvilli, Kavková

Ohlasy po utkání:

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „I když naše hra měla v každém setu lehké výkyvy, tak jsem ráda za vítězství a tři body.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Jsem rád za vítězství a tři body do tabulky.“

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Oproti předchozím zápasům jsme se zlepšily na útoku, za to jsem ráda. Šelmy ale byly razantnější na útoku.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnešní utkání rozhodl hlavně lepší a produktivnější útok Šelem z hlavního kůlu.“

Popis utkání:

Brno potvrzovalo roli favorita hned od samého začátku. Do podání se trefila Tereza Pluhařová a Šelmy vedly 6:1. Hostující celek se dokázal několika bodovými bloky vrátit a srovnal s domácími krok (7:8). Na straně domácích ale byla vidět jasná převaha, brněnským hráčkám se dařilo na podání i útoku, nerozhodila je ani krátká absence libera. Ačkoliv se zdál první set již rozhodnutý (21:10), Frýdek se nevzdal, brněnské hráčky přidaly pár nevynucených chyb a stav se snížil. Nakonec ale Šelmy ovládly set rozdílem šesti bodů.

Hráčky Sokola sice vstoupily lépe do druhé sady, tříbodové vedení jim ale dlouho nevydrželo. Naopak domácí Anna Širůčková potrápila razantním servisem a donutila hosty ke střídání smečařky i nahrávačky (14:7). Šelmy lehce polevily, Frýdek stáhl až na rozdíl tří bodů. Koncovka opět patřila domácím, set ukončila smečí Tereza Pluhařová.

Právě smečařka domácích s číslem čtyři nastoupila na pozici libera za zraněnou Adélu Chevalierovou. Útočně se hostujícím volejbalistkám dařilo a vybojovaly si vedení 1:8. Až v ten moment začaly Šelmy postupně stahovat náskok, na podání se dařilo Anně Širůčková. Esa přidala i Anna Komárková a domácí tým potvrdil roli favoritek.

Autor: Matouš Müller