Zkusíme je utahat, plánují brněnští volejbalisté před finále s Libercem

24.04.2016
Čím déle, tím lépe. S takovou strategií vyrážejí brněnští volejbalisté do finále, které si zahrají po více než čtvrtstoletí. Extraligová série o titul začíná v Liberci nedělní úvodní partií v 18.00.
Zkusíme je utahat, plánují brněnští volejbalisté před finále s Libercem

„Mají starší tým, zkusíme je utahat,“ velí brněnský kapitán Michal Hrazdira, jenž bude se spoluhráči v pozici outsiderů. „Dukla je jasný favorit, ale naší výhodou je silnější lavička. To u papírově slabšího týmu nebývá zvykem,“ podotýká brněnský nahrávač Zdeněk Haník.

Ačkoli vyjádření dvou výrazných letošních posil mohou vyznívat odvážně, zakončit nečekanou volejbalovou jízdu titulem bude pro Brňany nesmírně složité.

Dukla je loňský mistr, liberecký kádr je delší dobu pohromadě, v play-off Severočeši neprohráli jediný mač. „Moc se nenatrápili, to my jsme si sáhli na dno,“ pokyvuje brněnský vůdce Hrazdira. „Jsou dokonale sehraní, takový dobře namazaný stroj,“ uznává ruský smečař Vladimir Sucharev.

Jihomoravané, kteří letos prolomili dvaadvacetileté čekání na extraligovou medaili, vyzvali v sezoně Duklu už třikrát, pokaždé z palubovky odcházeli po porážce 1:3 na sety. „Náš výkon se ale pořád zlepšuje,“ upozorňuje Haník.

Klíčovými libereckými muži jsou podle brněnského trenéra Ondřeje Marka univerzál Adrian Patucha a Jakub Janouch. „Zaměříme se na to, jak je ubránit, což bude jeden z nejdůležitějších momentů,“ ordinuje Marek. „Podobně jako v semifinále proti Českým Budějovicím bude hodně rozhodovat servis.“

Zatímco sérii proti favorizovanému Jihostroji odehráli Brňané v narvané a rozbouřené hale v Kounicově ulici, na boje o titul se přestěhují do arény hokejové Komety.

„Pro Liberec to bude překvapení,“ podotýká smečař Hrazdira, jenž s kolegy DRFG Arenu poprvé otestoval už ve středu. „Jsem rád, že vedení rychle zareagovalo,“ libuje si brněnský kapitán. „Byl problém se světly, trochu se nám to v hale míchá,“ přibližuje ruský univerzál Sergej Andrianov. „Ale zvykneme si. Hlavní je, aby došli lidé,“ doplňuje nahrávač Haník.

Právě výrazně větší kapacita - 4 200 míst - přiměla brněnské funkcionáře ke stěhování. „Na Kounicovu se lidé už neměli kam nacpat, teď je na nás, abychom novou halu zaplnili,“ ví Hrazdira. Největším lákadlem by byl příznivý stav série po libereckém dvojutkání... „A taky snad dojdou ti, kteří se báli, že by na Kounicově nenašli místa,“ usměje se brněnský blokař Martin Klapal.

 

Autor: Jan Daněk

Zdroj: iDnes.cz