Zlatý set posunul Brno do čtvrtfinále ČP

23.11.2018

V odvetném utkání 3. kola Českého poháru mužů přivítali na Kouničce hráči Brna soupeře z Odoleny Vody. Hosté šli do utkání se značnou výhodou. V domácím prostředí vyhráli 3:0, a tak jim k postupu do čtvrtfinále stačily dva vyhrané sety. Domácí měli postup do dalšího kola ztížený. Kromě výhry za tři body museli uhrát ještě zlatý set.

Zlatý set posunul Brno do čtvrtfinále ČP

Volejbal Brno – Aero Odolena Voda 3:0 (25:22, 25:23, 25:17), zlatý set 15:5

první utkání 3:0

Sestřih zápasu:

Rozhodčí: Grabovský Z., Dmejchal M.

Počet diváků: 368

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Handlíř, Pospíchal, Boula, Hrazdira, Pražák, Okošanovič, libero Weber. Střídali: Licek, Římal, Jakubec

Hosté: Holčík, Vanags, Kotrch, Mikula, Vachoušek, Walsh,libero Hadrava. Střídali: Viiber, Shaker, Hladík, Gear

Vyjádření:

Domácí:

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Dva sety z naší strany byly takové nemastné, neslané. Pak jsme se trošku rozehráli, ale s tímto výkonem bychom to měli na Odolce strašně těžké. Musíme si sáhnout do svědomí, zlepšit přístup a hrát od začátku do konce naplno.“

Hosté:

Jakub Holčík (nahrávač Aero Odolena Voda): „Brno dnes hrálo lepší volejbal jak na servisu, tak na přihrávce a myslím si, že si výhru zasloužilo.“

Jiří Šiller (trenér Aero Odolena Voda): „Domácí vyhráli díky lepšímu výkonu. Nám nezbývá nic jiného, než hodit porážku za hlavu a připravit se co nejlépe na sobotní extraligový zápas proti stejnému soupeři.“

Popis utkání:

Začátek prvního setu byl velmi vyrovnaný. Domácí utekli Aeru na rozdíl více bodů až za stavu 16:12, když svým servisem trápil hosty kapitán Hrazdira. Své vedení pak domácí potvrzovali dobrou obranou a set tak dotáhli do vítězného konce.

Do druhého setu vstoupili hosté nebojácně a nedovolili domácím se ujmout vedení. Výborně útočili a budovali si náskok až do stavu 18:16. Pak však Brno přitvrdilo na podání a otočilo skóre na svou stranu. Ani dvojstřídání trenéra Odoleny Vody již nedokázalo brněnský obrat zastavit a domácí vyhráli i v druhé sadě.

Třetí set začali lépe domácí hráči. Vycházelo jim riskované podání a obrana měla usnadněnou práci. Aero však nechtělo dát svou kůži lacino a bojovalo o každý míč. V bodových zakončeních však bylo Brno důraznější a vyhrálo poměrem 25:17.

Vítězstvím ve třech setech si domácí řekli o zlatý set. V něm již neponechali nic náhodě a koncentrovaným výkonem si došli pro výhru 15:5, a tak i pro postup do čtvrtfinále Českého poháru.

Autor: Klára Kuníková, foto a video: Matouš Müller