Brno nedalo Zlínu šanci v této sezóně ani podruhé

14.12.2017

Základní část volejbalové extraligy mužů se přehoupla do druhé poloviny, a tak si brněnští volejbalisté letos střihli se Zlínem už druhý zápas, tentokrát na domácí palubovce. Tým Ondřeje Marka po sérii úspěšných utkání znovu zabodoval, když v utkání zvítězil 3:0. Zlínským hráčům se naopak v sezóně 2017/18 zatím nepodařilo proti Brnu uhrát vůbec žádný set. 

Brno nedalo Zlínu šanci v této sezóně ani podruhé

Hlavní kouč brněnských volejbalistů ale výkon svého týmu ve čtvrtek večer nepochválil: „S výsledkem sice spokojený jsem, ale s výkonem dnes ne. Nepodávali jsme dobře, nebránili jsme, útočili jsme s chybami a vázla přihrávka a kombinační hra Bouly, takže máme co zlepšovat. Nicméně si odnášíme tři body, což je pro nás hlavní,“ zhodnotil zápas Ondřej Marek.

Stejně se vyjádřil i kapitán Michal Hrazdira: „Dnešní utkání jsme si zbytečně komplikovali, nefungoval nám servis ani obrana. Jsem moc rád, že jsme dokázali zvítězit navzdory ne moc dobrému výkonu. Možná se na nás podepsala trošku únava z poháru a ze všeho kolem.“

První set zápasu byl jako na houpačce, hostující Zlín se sice na jeho začátku ujal vedení o čtyři body (4:8), brněnští hráči ale do druhého technického time outu srovnali krok (16:15). Sada se tak rozhodovala až v koncovce, ve které mohl z prvního setbolu těžit Zlín (23:24), ale nepodařilo se mu to. V následujících dvou výměnách naopak přesně zaútočilo Brno a byl to tedy domácí tým, kdo se radoval z vítězství 26:24.

Ve druhé sadě si sice hostující volejbalisté vytvořili mírný náskok, Brno ale rychle srovnalo a při podání Ondřeje Bouly šlo do vedení 14:10. Po time outu, který si pak Zlín vzal, ještě svěřenci Přemysla Obdržálka stáhli na 14:13, domácí ale vzápětí znovu odskočili na rozdíl tří bodů. Svůj náskok si už Brno pohlídalo a v druhém setu vyhrálo poměrem 25:21.

Ve třetím dějství pak domácí volejbalisté Zlínu prakticky nedali šanci na zvrat v utkání. Hostující se naopak trápili a ve druhém technickém time outu museli dohánět už sedmibodové manko (16:9). Brno si tedy doma dokráčelo pro konečný výsledek 25:17 a na svoje konto si připsalo pátou extraligovou výhru v řadě.


 Volejbal BRNO – Fatra Zlín 3:0 (26:24, 25:21, 25:17)


Barbora Mertová, foto: Viktor Šulc