I bez zranených obou liber ženy ve Šternberku neztratily set

Brněnské Šelmy si podle předpokladu poradily se šternberskými sokolkami a odvezly si ze Šternberka zaslouženě všechny tři body. Po zranění obou liber Šelem ve čtvrtečním duelu zasáhla na tomto postu Eva Beránková, která jej odehrála se zlomeným prstem.

TJ Sokol Šternberk – VK Šelmy Brno 0:3 (17:25, 21:25, 19:25)

Sestřih:

Rozhodčí:  Koutník P., Hladišová M.

Počet diváků: 101

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Deptuch, Kořínková, Kloda, Weidenthalerová, Cohen, Kurerova, libero Vyjídáková.

Hosté: Šmídová, Formánková, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Beránková. Střídaly: Janečková, Benediktová

Ohlasy po utkání:

Aneta Weinenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Myslím, že dnes vyhrály zkušenosti Šelem. Pro nás je teď důležité se zvednout na další zápas a začít hrát náš volejbal.“

Miroslav Jehlář (trenér TJ Sokol Šternberk): Dnešní zápas dopadl v podstatě podle předpokladu. Snažili jsme soupeře tlačit podáním, zkušenosti nahradit bojovností, ale chybělo v rozhodujících částech utkání i trošku více štěstí. Gratulace vítězkám.“

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): Průběh zápasu byl vcelku hladký až na pár pasáží, kdy nás Šternberk zatlačil servisem. Každopádně i v obměněné sestavě jsme to ustály a patří dík i Evce Beránková, která zápas odehrála se zlomenou rukou. Teď už nás čeká jen volno a vánoční večírek.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): Jsem rád, že konec roku jsme ukončili vítězstvím. Děvčata podala zodpovědný výkon. Řešili jsme problém s liberem, v rozhodujících fázích utkání jsme prokázali větší zkušenosti a přehled.“

Popis utkání:

V prvním setu se brněnským hráčkám dařilo tlačit soupeřky podáním (Kelnárová), byly úspěšné v útočné fázi i na bloku a celý set si udržovaly vedení (6:13, 14:20). Set získaly s přehledem 17:25.

Druhý set se opakoval až do 19:20 obraz hry z první sady, kdy se domácím podařilo při podání Kurerove náskok snížit. Dramatická koncovka ovšem patřila Šelmám, které si set pohlídaly a zvítězily 21:25.

Ve třetí sadě se domácím podařilo po počátečním vedení Brňanek hru vyrovnat (9:9) a získat vedení v této sadě na svou stranu (13:11). Pak se ovšem opět prokázala větší souhra Šelem, vyrovnaly na 15:15 a koncovka setu patřila opět jim (19:25). V týmu vítězek se dařilo především Markové, Širůčkové a Madson, dobře hrála také Kelnarová.

Autor: Libor Svoboda