Muži proti Ostravě naplno bodovali

31.10.2021

Brněnští hráči si chtěli před domácími diváky napravit čtvrteční zaváhání proti SVK Ústí na Labem a připsat další body do tabulky. Brněnští volejbalisté dnes hostili Ostravu, která je známá svým bojovným výkonem a tím, že nikomu nic nedají zadarmo.

Volejbal Brno – VK Ostrava 3:1 (25:7, 25:27, 25:20, 28:26)

Sestřih:

Rozhodčí: Monžár, Spáčil

Počet diváků: 287

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zmrhal, Klajmon, Drahoňovský, Hrazdira, Crins, Truong, libero Špelda. Střídali: Toman, Janečka, Fitz, Kočvara

Hosté: Jambor, Fořt, Kotas, Dvořák, Jarosinski, Polynski,libero Sobczak. Střídali: Závodský R., Závodský A., Vašíček, Mazoch

Ohlasy po utkání:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Dnes výborný začátek, potom jsme ale nepochopitelně přestali tlačit soupeře a ten toho využil. Byla to přetahovaná až do konce. Naštěstí se můžeme radovat ze tří bodů.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Po prvním jednoznačném setu Ostrava vstala z mrtvých a my jsme se začali trápit. V některých fázích zápasu nám chybí odvaha a musíme na tom zapracovat.“

Tomáš Jambor (kapitán VK Ostrava): „Tato prohra mě mrzí. První set studená sprcha. To jsme nechtěli a hned jsme prohrávali 1:0. Jinak si myslím, že to byl povedený sport a zasloužili jsme si alespoň bod. To se nám bohužel nepovedlo.“

Richard Vlkolínský (trenér VK Ostrava): „Gratuluji domácím k výhře. Po katastrofálním prvním setu, kdy jsme se nezmohli vůbec na nic, jsem rád, že jsme se vůbec dokázali vrátit do zápasu. V končeném účtování rozhodly detaily v jednotlivých úsecích setů. Musíme na tom pracovat, jinak budeme prohrávat a to je zlé.“

Popis utkání:

Zápas odstartoval Marek Zmrhal přímým bodem z podání a to domácí volejbalisty nabudilo. Jakub Klajmon po vzoru Marka Zmrhala taktéž zabodoval z podání a Brněnští se ujali brzkého vedení 6:2. Ostravským volejbalistům se od začátku nedařilo v žádné herní činnosti. Ledovou sprchu se snažil zastavit trenér hostujících, střídáním nahrávače a vybráním oddechu za nepříznivého stavu 12:3. Domácí volejbalisté své soupeře v prvním setu doslova rozdrtili v každé herní činnosti. Ostravští se nezmohli na odpor a v první sadě podlehli domácím 25:7.

Hráči VK Ostrava se dokázali otřepat z výprasku z prvního setu a do druhého dějství nastoupili o poznání lépe, drželi s domácími krok a poprvé v utkání se ujali vedení (5:6). Brněnským hráčům se nepodařilo udržet tempo z prvního setu. Začali chybovat a Ostrava svůj výkon zvedla a donutila Ondřeje Marka k vybrání prvního oddechového času za stavu 7:10. V polovině setu oba dva týmy stabilizovaly svůj výkon a skóre bylo srovnáno (14:14). V tomto zápase platilo: komu se dařilo na podání, ten vede. Chvíli měli série domácí volejbalisté, hned potom zase hosté. V dramatické koncovce si domácí vybrali slabou chvíli na útoku v nejhorší možný okamžik a darovala tak zisk druhé sady soupeři (25:27).

Brněnští volejbalisté do třetího setu vstoupili, i přes přímý bod Marka Zmrhala, levou nohou. Nedorozumění domácích hráčů na hřišti zapříčinilo brzké vedení Ostravy 1:4. Brno dokázalo opět dobrou prací za koncovou čárou brzo dotáhnout Ostravu a zápas byl opět vyrovnaný. Oba celky měly dobré nasazení a dávaly do zápasu vše. Dlouho se ve skóre nikomu nepodařilo odskočit na více než dvoubodový rozdíl, až při podání brněnského kapitána Michala Hrazdiry se domácí ujali vedení 17:14 a donutili trenéra hostů o vybrání oddechového času. Tento náskok brněnští volejbalisté v závěru třetí sady ještě zvýšili, a i přes zranění Jakuba Kočvary, zvítězili 25:20.

Celý zápas se hodně odvíjel od podání a čtvrtý set nebyl výjimkou. Velká chybovost za koncovou čárou ve čtvrtém setu zapříčinila, že stav byl dlouho vyrovnaný. Jako první odskočilo Brno (12:9) načeš reagovala Ostrava oddechovým časem. Od tohoto okamžiku si domácí volejbalisté zápas kontrolovali a drželi svého soupeře pod sebou. Komplikace pro Brněnské přišla, když už se zdálo, že zápas mají vyhraný. Svými chybami na útoku nechali dotáhnout Ostravu na 24:24. Nakonec se jim toto drama povedlo dotáhnout do vítězného konce a připsali si před domácím publikem další tři body do tabulky.

Autor: Pavel Koukal, foto a video: Matouš Müller