Pevnost padla. Brněnské volejbalisty předčili šampioni z Liberce

01.02.2016
Sedm. Na tolika zápasech se zastavila série brněnských extraligových volejbalistů bez porážky na domácím hřišti. Na osmý pokus už ale svěřenci trenéra Ondřeje Marka vyšli naprázdno. V pondělní dohrávce šestnáctého kola nejvyšší soutěže kraloval v hale v Kounicově ulici mistrovský Liberec, který si na sever Čech odvezl vítězství 3:1.
Pevnost padla. Brněnské volejbalisty předčili šampioni z Liberce

Brňanům vůbec nevyšel vstup do zápasu a první dva sety ztratili lehce 15:25 a 17:25. Pak už duel těžko obraceli. „Liberec ukázal, v čem je jeho síla. Dva sety byl ve všem lepší, hlavně na servisu, přehrál nás i v útoku," hodnotil duel do kamery České televize brněnský kouč Marek.

Až ve třetím setu začal vycházet servis také domácímu Vladimiru Sucharevovi, a třebaže Brňané o čtyřbodový náskok přišli, koncovka patřila jim a snížili na 1:2. Ve čtvrtém dějství se však účinné podání přesunulo opět na libereckou stranu. „Rozhodl náš servis. V prvních dvou setech jsme dominovali, ve třetím nás Brno sice zatlačilo, ale ve čtvrtém už jsme byli trpěliví a věděli jsme, že domácí s námi nevydrží hrát. Zápas jsme dotáhli do zisku tří bodů," liboval si hostující stratég Michal Nekola.

Hostující celek si pátou extraligovou výhrou v řadě spravil chuť po nevydařeném vystoupení v Lize mistrů, kterou minulý týden po prohře 0:3 v Belchatówu opustil s bilancí šesti porážek v šesti zápasech. „Naše hra je podobná jako brněnská. Servis se nám v Polsku nedařil, proto jsme se na něj zaměřili a trénovali jsme ho celý týden. V Brně nám vycházel líp," radoval se hostující blokař Lubomír Staněk.

Brňané narušili soustředěnou hru hostů jen zřídka, jako největší žolík se ukázal Marek Zmrhal, jenž v zápase zaznamenal třináct bodů. „Když se nedaří, snažím se na hřiště vlítnout, ať se něco děje a hru rozpohybovat," povídal Zmrhal. „Marek má dobré volejbalové dispozice, je razantní. V zápase nám hodně pomohl, přeju si, aby hrál stabilněji i v dalších utkáních," ocenil svého svěřence Marek.

Brněnský klub zůstal v extraligové tabulce na čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na třetí Karlovarsko. Liberec je dál druhý. V příštím kole hraje Brno v sobotu na palubovce Příbrami.

 

Autor: Martin Vymyslický

Zdroj: Brněnský deník, www.brnensky.denik.cz