První výhra v sezóně

23.10.2018

Předposlední říjnovou sobotu se střetli v hale na Kounicově ulici hráči Brna a Liberce. Po celou dobu utkání se domácím dařilo na podání, což působilo hostujícímu celku problémy jak na přihrávce, tak i v útoku. Žádný set Liberec neuzmul na svou stranu, a tak mohou Brňáci slavit první výhru v sezóně.

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Provazník, Licek, Hukel, Okošanovič, Hrazdira, Pražák, libera Weber, Gerža. Střídali: Římal, Handlíř

Hosté: Šulista, Leikep, Biernat, Pietruczuk, Veselý, Štokr,libero Kopáček. Střídali: Srb, Holubec, Správka

Vyjádření:

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán domácích): „Podali jsme doma bojovný výkon, kterým jsme Liberec předčili.“

Ondřej Marek (trenér domácích): „Jsem rád, že jsme vyhráli. Předvedli jsme stejně bojovný výkon jako proti Varům s tím, že dneska se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce. Musím pochválit všechny kluky, jak makali. Provazník to dneska zase zvládl a doufám, že ve výkonech bude pokračovat.“

Hosté:

Aleš Správka (kapitán hostů): „Brno dnes hrálo odvážně. Od začátku solilo servis, což jim vyšlo. Nám se utkání nepovedlo. Bylo tam spoustu chyb, nedohrávali jsme balóny a Brno toho využilo. Myslím, že nás přehráli ve všech činnostech.“

Michal Nekola (trenér hostů): „Dneska můžu Brnu jen poblahopřát, protože hrálo lepší volejbal než my. Určitě si zasloužili tři body.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupili lépe domácí. Tvrdým podáním vytvořili na hráče z Liberce tlak a měli tak několikabodové vedení. Zkušení hosté se na hráče Brna díky trpělivé hře dotáhli. Vzápětí však vytvořili několik chyb a domácí měli výhodu v koncovce, kterou dotáhli do vítězného konce 25:23.

Druhá sada byla velmi vyrovnaná. První více než dvoubodový odskok se podařil hráčům Brna, kteří blokem ubránili hostující útočníky (15:12). Na bodovém komfortu se domácí hráči vezou až do koncovky. Vlastními chybami pak umožnili Liberci, aby se dotáhl (21:21), ale Brňané dobře rozehraný set nepustili a zakončili ho bodovým blokem.

Brnu se dařilo i ve třetím setu. Domácí univerzál Okošanovič rozrážel obranu hostů a táhnul tak domácí k výhře i ve třetím setu (12:7). Liberečtí hráči ještě stáhli bodový náskok, když bodovými bloky zastavili útoky Brna. To však zvrat v setu nedovolilo a zaslouženě vyhrálo za tři body.

Autor: Klára Kuníková, foto: Viktor Šulc