Report z turnaje v Bielsko-Biale

19.10.2015
Krátké shrnutí víkendového turnaje v polské Bielsko-Biale očima Honzy Pražáka

V pátečním utkání proti domácímu týmu Bielsko-Biala jsme si mohli vyzkoušet hru proti těžkému soupeři. Už od začátku prvního setu nás soupeř nenechal rozehrát a svojí precizní hrou diktoval tempo. Samozřejmě musíme vyzdvihnout hru v poli a obranu na síti domácího týmu, která nás často doháněla k šílenství. První set se nám nedařilo vůbec nic. Ve druhém a třetím setu jsme dokázali se soupeřem držet krok. Ale i tak to nestačilo. Prohráli jsme 0:3 (13:25, 23:25, 21:25).

V sobotním zápase o třetí místo jsme se utkali s VK Ostrava. První set byl z naší strany děsivý. Nechytli jsme se na začátku a vezlo se to s námi celý set. Ve druhém setu se karta obrátila a my jsme na soupeře vlítli s čistou hlavou. Druhý set měl úplně opačný průběh, než set první. Soupeře jsme pod sebou drželi dobrou obranou a kvalitním útokem. Po dobrém výkonu jsme VK Ostrava porazili 3:1 (19:25, 25:12, 25:19, 25:19). A tak jsme si z Polska odvezli 3. místo.

Zdroj: Jan Pražák