Šelmy rozdrtily Olymp a upevnily si třetí místo

19.11.2023

Volejbalový dvojzápas na Kouničce ve znamení dvou největších měst pokračoval ženskou extraligou. Po jasné výhře Lvů nad domácími muži chtěly Šelmy odčinit prohru a navázat na loňské čtvrtfinále playoff, kdy během tří zápasů uhrál Olymp v Brně pouze jediný set.

VK Šelmy Brno – PVK Olymp Praha 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

Sestřih:

Rozhodčí: Koutník P. ,Novák M.

Počet diváků: 312

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Janečková, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídala: Mokrá

Hosté: Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, Šmídová, libero Dostálová. Střídaly: Doudová, Brichtová, Vlčková

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): Jsem moc ráda za tři body a vítězství. Přiznám se, že jsem nečekala tak snadný průběh, ale zafungovalo nám dnes podání, k tomu přispěl i skvělý výkon Anny Širůčkové, která na Olymp vlétla po týdenní absenci. Všechny holky ale dnes hrály parádně a zaslouží si pochvalu. Tu si zaslouží i opět naší skvělí fanoušci. Díky.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Vynikající servis nám dnes pomohl k výhře, fungovala nám obrana a plnili jsme taktické pokyny. Po pohárových zápasech to byl dnes z naší strany kvalitní výkon, na který budeme chtít určitě navázat i dále.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Gratulujeme Šelmám k výhře, dnes ukázaly herní převahu ve všech činnostech. Byly lepším týmem.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Nepřihraješ, nevyhraješ. Stará volejbalová pravda se dnes ukázala, k tomu se přidal i náš ne příliš dobrý útok, který na Šelmy nestačil. Nezbývá než pogratulovat Šelmám, byly lepší.“

Popis utkání:

Šelmy začaly utkání skvěle, když na podání úřadovala Anna Širůčková. Domácí Šelmy hnané skvělým publikem nechybovaly a razantně útočily a za stavu 22:12 již měly první set téměř jistý. Olymp ale ukázal, že ani za tohoto stavu neskládá zbraně a donutil ještě trenéra Jaroslava Vlka k oddechovému času. Nakonec po chybě Evy Hodanové Šelmy vyhrály první set 25:17.

Třemi chybami v řadě začaly domácí hráčky druhý set. Ani Olymp se ale neprosazoval a úvod setu byl vyrovnaný. Pak se ale opět ukázalo, jak je důležité podání Anny Širůčkové, kdy ze stavu 10:10 bylo rázem 14:10 a Šelmy si šly i pro druhý set. Na podání esem přispěla i Simona Janečková (18:12). V koncovce ale „Pražandy" opět zabraly, ale ani tvrdé útoky unviverzálky Moniky Brancuské k obratu nepřispěly a Šelmy vyhrály 25:19.

Brněnské hráčky skvěle podávaly i ve třetím setu, dohromady pět es zaznamenaly v poslední sadě. Po Antonii Kelnárové opět předvedly skvělé série Anna Širůčková i Simona Janečková (16:7). Za stavu 20:10 vystřídal domácí trenér nahrávačky, Olymp se chopil šance a stáhl šňůrou sedmi bodů v řadě (21:17). V závěru ale za to vzala Simona Janečková, poslední bombu přidala kapitánka Ivona Marková a Brno vyhrálo 3:0 na sety a sobotní bilanci Brno vs. Praha tak vyrovnalo na 1:1.

Autor: Matouš Müller