Ve Frýdku-Místku ženy letos slaví pětadvacátou výhru

08.03.2020

Šelmy zakončily základní část třísetovou výhrou ve Frýdku-Místku. Ve čtvrtfinále playoff to už vypadalo, že narazí na Šternberk, který ale nečekaně získal bod v utkání proti Olomouci. V prvním kole playoff tak brněnské diváky čeká #derby proti Královu Poli!

TJ Sokol Frýdek-Místek - VK Brno 0:3 (17:25, 19:25, 23:25)

Rozhodčí: Kubinec, Horký

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Uhrová, Borovcová, Hadáčková, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková, libero Teperová. Střídaly: Petrová, Radivojevičová, Šprochová

Hosté: Wolowicz, Akeo, Janečková, Svobodníková, Mikysková, Polášková, libero Chlumská. Střídaly: Beránková E., Beránková M., Diatková

Vyjádření:

Domácí:

Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Dnes jsme odehrály velmi pěkné utkání. Škoda, že jsme třetí set nedotáhly do vítězného konce.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Myslím, že jsme bojovaly a vzdorovaly statečně. Rozhodně se za dnešní výkon nemusíme stydět. Měly jsme blízko k zisku setu. Chválím děvčata za bojovnost.“

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Nebylo to jednoduché utkání, spousta pěkných výměn. Díky za tři body.“

Ondřej Boula (trenér VK Brno)): „Jsem spokojen s přístupem k utkání. Dva a půl setu jsme udrželi snaživého soupeře pod sebou. Po prostřídání jsme si vytvořili těžkou situaci, ale v koncovce se projevila naše zkušenost.“

Popis utkání:

V prvním setu hostující Šelmy předčily sokolky na smeči hlavně díky Simony Janečkové. V druhém setu byl vyrovnaný průběh do stavu 14:14, poté Brno zlepšilo hru v útoku a set s přehledem vyhrálo. I třetí set začaly Brňanky lépe, vedly 18:13, ale díky osmi servisům Pluhařové, sokolky otočily na 21:18 ve svůj prospěch, ale koncovka patřila opět Brnu.

Autor: Jiří Zaoral